حضور صهیونیزم در بریتانیا

هر چند حکومت "کرومول" به درازا نکشید لیکن از آن پس و اصولاً با بروز تغییراتی در ساختار جامعه اروپا ، نفوذ یهودیان در انگلستان روبه افزایش گذارد، چنانکه در روزگار پادشاهی ادوارد هفتم خانواده های ثروتمند و پولدار یهودی به انگلستان روی آورده ، ادوارد هفتم را در میان خود احاطه کردند،" آنتون روچیلد" ثروتمند مشهور ،" ارنست کامل" و "گلدشمیت" (هر سه یهودی) از افراد صاحب نفوذ تشکیلات مالی و نظامی ادوارد هفتم در سال 1901 میلادی بوده اند .
درحالیکه هنوز ارباب کلیسا اجازه ارتکاب فجور و زنا را نمی دادند، سر ارتباط نزدیک پادشاه با خانواده "روچیلد" یهودی همانا شرکت در فسق و فجور بوده است، که یکی از آنها تجارت دختران می باشد.
شمردن عوامل وایادی یهود در بریتانیا کار عظیمی است که نیازمند تحریر ممجلدات فراوانی می باشد . از اکابر مجرمین یهود در بریتانیا در عهد ادوارد هفتم ، افراد زیر را می توان نام برد:
سموئیل مارکی شهردار لندن، مدعی العموم لندن، حاکم مستعمره هنگ کنگ، دبیر کل اداره پست هند، مدعی العموم استرالیا ، والی شهر کیپ تاون در آفریقای جنوبی، اینان مهره های بزرگی بودند که شبکه صهیونیزم را در محیط خود گسترش داده رهبری می نمودند.
نفوذ یهود در انگلستان همچنان رو به افزایش بود تا روزگار جرج پنجم (1936) که جنگ جهانی دوم روی داد ، یهودیان صاحب نفوذ در حکومت انگلستان در آن روزگار فراوان بودند.
"اسحاق یهودی" نائب پادشاه انگلستان در مستعمره هندوستان " دیوید لیوی" رئیس دانشگاه آکسفورد به سال 1935 دورین یهودی مامور امنیتی آکادمی فنون جمیله بریتانیا . همگی از رجال برجسته یهود در زمان جرج پنجم می باشند که در گسترش و تعمیم نفوذ صهیونیزم و تاسیس دولت اسرائیل سهم به سزا داشته اند.
از برجسته ترین رجال یهودی آن دوره، " حائیم وایزمن" است که اولین رئیس در نظام صهیونیستی در فللسطین می باشد که نامبرده در خلال سالیان 1916 تا 1919 میلادی رئیس مخابرات و اطلاعات نیرئی دریایی انگلستان بود که به جهت ارائه خدمات گرانبها ، به نیروهای اشغالگر انگلیس و دستیابی به بمب ناپالم و سلاح های شیمیائی مورد احترام و اعتماد انگلستان واقع شد و در روزگار چرچیل در تصویب « وعد بالفور» تلاشهای فراوان نمود و سرانجام بعد از صدور «وعدبالفور» به عنوان رئیس نظام صهیونیستی اسرائیل منصوب گردید (3) چرچیل نخست وزیر وقت انگلستان خود یکی از حامیان صهیونیزم بود و به هنگام صدارت در سال 1951 "شارویل" یهودی صهیونیست ضد عرب مشهور را وزیر نیروی اتمی انگلستان نمود(4)
پارلمان انگلستان نیز پیوسته تحت نفوذ سیاسی و اقتصادی یهودیان بوده است و هم اکنون 46 نماینده یهودی صهیونیست عضو پارلمان انگلستان هستند مهمتر ز نفوذ یهودیان در پارلمان این است که اهداف دولت انگلستان و دیگر دول غربی با اهداف صهیونیستی هماهنگی کامل دارد، همه آنان خواهان غارت و چپاول سرمایه های ملی و فرهنگی و مذهبی جهان اسلام و خاور میانه می باشند.
در زمینه های اقتصادی نیز یهودیان به بخش بزرگی از اقتصاد بریتانیا تسلط دارند و در کارهای تجاری شهرستانها ودر سهام بانکها و شرکت های تجاری خارجی و کارخانجات عظیم حضور دارند، و این حضور به طریق قدرت پولی خاندان های ثروتمند روتجلید و ساسون و ترلیار در معروف یهودی " ادوارد ادوارد سیف" و "مارکس سبنسر" می باشد که تنها " مارکس سبنسر " سالیانه میلیون ها لیره استرلینگ به نظام صهیونیستی کمک می نمود.
موسسات روتچیلدها در لندن و پاریس و آلمان و آمریکا مدتها در جهت سلطه مالی صهیونیست ها کوشش کردند، هرتسل تئوریسین یهودی هزینه های مسافرت ها و خدمات خود را از اینان دریافت می داشت، رجال سیاسی انگلستان نمک پرورده اموال آنان بودند ، بالفور وزیر امور خارجه انگلستان پیمان معروف خود را خطاب به بارون روتچیلد یهودی نوشت.(5)

 

 

/ 0 نظر / 5 بازدید